Історія кафедри німецької мови

 Історія кафедри німецької мови у Кам’янець-Подільському національному університеті бере початок у 2002 році. Тоді було засновано факультет іноземної філології та водночас відбувся поділ кафедри іноземної філології на кафедру англійської мови та кафедру німецької мови на чолі з кандидатом філологічних наук, доцентом Л.О. Івановою. З 2014 року кафедру німецької мови очолює кандидат філологічних наук, доцент В.О. Казимір.

У цей період склад кафедри поповнюється викладачами, які у минулому були випускниками університету (Г.Г. Братиця, Ю.А. Крецька, О.С. Шмирко, Т.В. Зданюк, Т.В. Калинюк, М.І. Микуляк, О.О. Добринчук). Водночас високий рівень викладацької майстерності мали заняття  Л.Б. Іотко, Ж.Г. Гуменюк, В.О. Казимір.

Сьогодні кафедра німецької мови у своєму складі налічує 11 висококваліфікованих спеціалістів (з них 7 кандидатів наук), які забезпечують викладання понад 45 дисциплін.

Викладачі кафедри постійно підвищують свою майстерність та проходять стажуваннях як у вишах України, так і закордоном. Зокрема,  Г.Г. Братиця та М.І. Микуляк

На базі кафедри працює регіональний осередок Асоціації українських германістів. Викладачі мають змогу брати участь у міжнародних конференціях з метою обміну досвідом з дидактики та методики викладання німецької мови як іноземної.

Важливе місце у діяльності кафедри займає наукова робота студентів, які неодноразово ставали призерами і лауреатами конкурсів студентських наукових робіт (Мережа Н. – науковий керівник к.філ.наук, доц.. Г.В. Фоміна), успішно виступають на Всеукраїнських та міжнародних конференціях.

Кафедра щорічно проводить студентські Олімпіади з метою виявлення, відбору та підтримки обдарованої студентської молоді, розвитку та реалізації здібностей студентів, стимулювання творчої праці студентів, підвищення якості підготовки фахівців, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів, інтенсифікації та вдосконалення навчального процесу, формування команд для участі в факультетських та всеукраїнських олімпіадах.

Значна увага приділяється міжнародній діяльності. Кафедра має досить широкі зв’язки із німецькою Академічною службою по обміну студентів і викладачів для навчання в Німеччині (DAAD) та з Гете-Інститутом, які надають кращим студентам можливість удосконалювати свої знання шляхом проходження мовної практики в Австрії, Німеччині та інших країнах. Щорічно проводяться зустрічі з координаторами німецької академічної служби DAAD (Штефі Штегман, Карін Ляйхь, Каті Брунер) з метою організації письмового тестування для студентів 2-4 курсів іноземної філології, переможець якого має можливість пройти стажування в  Німеччині.

Cтуденти неодноразово ставали переможцями цієї стипендіальної програми та проходили стажування в університетах Німеччини.

Кафедрою здійснюється партнерське співробітництво у гуманітарній сфері з німецьким товариством «MitOst»: проводяться зустрічі з директором товариства Сердюком С., студенти проходять навчально-мовну практику  у Німеччині.

У 2015 році студенти 3 курсу взяли участь у міжнародному проекті “Німецька, австрійська та швейцарська культурна спадщина в Україні”, за результатами якого було видано календар-щоденник, де Хмельниччину представили фото та інформація міста Кам’янець-Подільського, віднайдені ініціативною групою студентів: Магдін В., Саc М., Синиця А..

Студент 3 курсу Віталій Магдін у 2015 році взяв участь у німецькомовному семінарі «Від ідеї до проекту: Як успішно спланувати, організувати та провести проект», організований Goethe-Institut (м. Київ).

Виховний процес на кафедрі, як і на факультеті іноземної філології в цілому, має системний і комплексний характер. Традиційними на кафедрі стали організація та проведення „Тижня німецької мови”, „Урочистості посвяти у студента”, „Дня Св. Валентина”, „Дня Учителя”, святкування Нового року, Різдва, останнього дзвоника та ін.