2 березня 2021 року науково-педагогічні працівники кафедри німецької мови взяли участь у роботі наукової конференції викладачів, докторантів і аспірантів за підсумками науково-дослідної роботи у 2020 році (підсекція «Німецька мова у соціолінгвістичному, міжкультурному та лінгводидактичному аспектах»). Було заслухано дев’ять доповідей, у яких висвітлювалися різні аспекти дослідження у мовознавстві, літературознавстві та методиці навчання німецької мови.

Особливо жваву дискусію викликали доповіді «Deutsch mit Spaß (засоби комічного на сторінках соцмереж)» Калинюк Т.В., кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри німецької мови; «Farbnamen der sekundären Nomination in der deutschen Sprache» Крецької Ю.А., кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри німецької мови; «Образи матерів у прозових творах Фонтане» Гавловської Т.А., викладача кафедри німецької мови.

Значна частина наукових праць викладачів кафедри була присвячена методиці навчання німецької мови у закладах загальної середньої та вищої освіти, зокрема «Дискусія на практичному занятті з німецької мови як один із засобів формування комунікативної компетентності студентів» Боднарчук Т.В., кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри німецької мови; «Kriminalrätsel (кримінальні/детективні оповідання-загадки) як засіб формування навичок читання на уроках німецької мови» Добринчук О.О., кандидата філологічних наук, доцента, доцента кафедри німецької мови.

В ході обговорення доповідей прозвучали також конструктивні пропозиції щодо напрямків подальших наукових досліджень.

Звітна наукова конференція викладачів