Упродовж 25-26 травня 2023 р. у режимі онлайн відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Мова та мовлення: лінгвокультурологічний, комунікативний та дидактичний аспекти». Проведення наукового заходу з метою обговорення актуальних питань іноземної філології, літературознавства, міжкультурної комунікації, інноваційних методик та технологій навчання іноземних мов і літератур проводиться за ініціативи кафедри німецької мови і за підтримки університетів-партнерів.

Конференцію урочисто відкрила декан факультету іноземної філології, кандидат філологічних наук, доцент Алла Хоптяр та побажала усім учасникам успіху, цікавих виступів, плідних дискусій, наголосивши на актуальності теми вивчення іноземних мов в сучасних умовах. На важливості поглиблення партнерських міжнародних взаємин наголосила керівниця міжнародного відділу, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Сторчова. Завідувачка кафедри німецької мови кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Калинюк підкреслила важливість міжнародної підтримки у реалізації спільних проєктів і наукових заходів факультету та кафедри зокрема.

Учасниками конференції були представники зарубіжних (Кельнського університет (Німеччина), Гіссенського університету ім.  Юстуса Лібіха (Німеччина), Латвійського університету (м. Рига, Латвія)) та українських закладів вищої освіти (Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Волинського національного університету ім. Лесі Українки,  Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича та ін.).

Доповіді були представлені з таких напрямків:  актуальні проблеми теорії та практики перекладу у міжкультурному аспекті, сучасні підходи та інноваційні технології у формуванні іншомовної комунікативної компетентності, міжкультурна комунікація у сфері професійної інтеграції.

Окрім виголошених доповідей, учасники конференції обмінялися досвідом щодо впровадження новітніх методик навчання німецької мови як іноземної у німецьких школах та в освітніх закладах України. Зокрема, наукова спільнота Кельнського університету Dr. Antje Arnold, Alena Nussbaum, Birgit Gunsenheimer, Dr. Lotte Weinrich представила результати проєкту «SuLaSprache und Literatur anregen»ein deutsch-ukrainisches Lehr-Lern-Projekt». Старший викладач кафедри німецької філології Тетяна Павлюк  (Волинський національний університет ім. Лесі Українки) поділилася досвідом навчання іноземних мов у вальфдорській школі м. Луцьк.

Жваву дискусію викликали доповіді Prof. Dr. Rolf Füllmann «Zentraleuropäische Nationalautoren und ihre Werke in deutscher Sprache: Ivan Franko (1856-1916) und der Lette Rūdolfs Blaumanis (1863-1908)» та кандидата філологічних наук, доцента кафедри романо-германської філології Богдана Сторохи (Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка), які стосувалися особливостей вивчення творів зарубіжної літератури та специфіки перекладу німецькомовних творів-першоджерел.

Викладачі кафедри німецької мови (доц. О. Добринчук, доц. Т. Боднарчук, старші викладачі Г. Братиця та О. Шмирко) висвітлили проблематику своїх індивідуальних наукових досліджень.

Підготовлені тези доповідей будуть опубліковані у збірнику матеріалів конференції. Учасники конференції відзначили актуальність виголошених доповідей, активну участь в обговоренні питань та висловили щиру подяку оргкомітету за організацію проведеного наукового заходу!