24 квітня 2024 року у межах проєкту «Методична майстерня вчителя іноземних мов» відбулася зустріч здобувачів вищої освіти факультету іноземної філології з Ольгою Гусар вчителем англійської мови Нетішинського академічного ліцею Шепетівського району Хмельницької області. Доповідачка запропонувала для обговорення питання реалізації індивідувальної траєкторії розвитку вчителя іноземних мов.

Реформування системи закладів освіти, яке заплановано завершити до 2027 року, а саме – перехід до профільного навчання у старшій школі, передбачає створення нового типу навчального закладу – ліцею (академічного, наукового тощо), що зумовлює переорієнтацію змісту освіти (перехід від знаннєвої до компетентнісної і діяльністної парадигми освіти), впровадження нових форм та методів навчання, співпраці учасників освітнього процесу тощо. У цьому контексті, як наголосила пані Оля,  «сучасний вчитель – це не лише фахівець, який на високому рівні володіє навчальним предметом, але й той, хто прагне стати для учнів ментором, тьютором». Шляхи професійного вдосконалення та самореалізації вчитель визначає сам. Це може здійснюватися через участь у професійних об’єднаннях, курсах підвищення кваліфікації, різних проєктах, підготовку учнів-членів МАН тощо. По завершенні презентації відбувся обмін думками.

Дякуємо, пані Ользі, за участь у майстерці!

Методична майстерка вчителя іноземних мов