Вагомою складовою діяльності кафедри німецької мови є організація науково-дослідної роботи зі здобувачами вищої освіти. У 2021-2022 навчальному році на кафедрі німецької мови функціонують 7 наукових гуртків, проблематика яких стосується науково-дослідницьких тем, які розробляються на кафедрі.

У жовтні відбулися перші засідання наукових гуртків. Зокрема, 12 жовтня 2021 року на засіданні наукового гуртка «Розвиток навичок критичного мислення» (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, старший викладач  Олена Шмирко) були обговорені питання «Що таке критичне мислення?», «Чому критичне мислення є необхідною навичкою й життєво важливим ресурсом сучасної людини та які бувають методики її розвитку?», «Для чого і яким чином потрібно розвивати критичне мислення в процесі навчання іноземних мов?». Здобувачі жваво обговорювали презентований план наукового гуртка, висловлювали свої побажання та вносили корективи.

Розпочав роботу науковий гурток «Явище білінгвізму (двомовності)» (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри Тетяна Боднарчук). На першому засіданні на тему «Термінологічний апарат дослідження проблеми білінгвізму» визначено основні поняття «двомовність», «білінгвізм», «багатомовність», «плюралінгвізм» та ін.

На засіданні студентського наукового гуртка «Комунікативні стратегії німецькомовного ділового спілкування» (науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент,  доцент кафедри Тетяна Зданюк) було ознайомлено студентів з планом роботи гуртка та висвітлено питання “Besonderheiten der Geschäftskommunikation“.

На засіданні наукового гуртка «Формування та розвиток граматичної компетентності в процесі вивчення німецької мови» (керівник гуртка к.філол.н., доцент, доцент кафедри німецької мови Добринчук О.О.) студенти познайомилися із поняттям граматичної компетентності та шляхами її формування (коротку доповідь підготувала студентка 2 курсу Базь Дарина), а також мали можливість удосконалити свої граматичні навички шляхом виконання тренувальних вправ до теми «Temporalsätze».

Роботу наукових гуртків розпочато