В умовах війни підтримка українських германістів від академічної спільноти Німеччини є особливо цінною і важливою. Низка німецьких університетів, фондів та спілок підтримали ініціативу налагодження нових контактів, розробки спільних проєктів, проведення академічних обмінів тощо.

З цієї причини 06 травня 2022 року  відбулася онлайн-зустріч за участі Prof. Dr. Karin Birkner (Universität Bayreuth), Dr. Annelen Brunner (IDS), Prof. Dr. Stefan Engelberg (IDS), Prof. Dr. Alla Paslawska (Nationale Iwan-Franko-Universität Lwiw). Університет Огієнка представляли завідувач кафедри німецької мови, доцент Тетяна Калинюк та голова осередку АУГ у Хмельницькій області, кандидат філологічних наук Ганна Братиця, які презентували основні напрямки діяльності кафедри та перспективи співпраці.

Кафедра німецької мови учасник онлайн-конференції германістів Німеччини та України