1 листопада 2022 року здобувачі вищої освіти 3 курсу, які навчаються за ОПП «Середня освіта (Англійська мова і зарубіжна література)», «Середня освіта (Німецька мова і зарубіжна література)», «Середня освіта (Польська мова і зарубіжна література)» прослухали лекцію вчителя української мови та зарубіжної літератури Ліцею № 17 Кам’янець-Подільської міської ради Хмельницької області, вчителя-методиста Рудніцької Наталії Павлівни.

Пані Наталія є лауреатом національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2018 року, членом авторського колективу модельної навчальної програми з зарубіжної літератури для НУШ «Школа радості» під керівництвом професора О.М. Ніколенко.

Здобувачі вищої освіти отримали можливість дізнатись про вимоги реформи Нової української школи щодо навчання зарубіжної літератури в закладах загальної середньої освіти. Під час зустрічі Наталія Павлівна презентувала модельну навчальну програму «Школа радості», розповіла про підручник та зошити, створені авторським колективом, познайомила майбутніх вчителів із медіаплатформою «Друзі Полліанни», де розміщені допоміжні та інструктивні матеріали для викладання зарубіжної літератури в класах НУШ. Майбутні вчителі дізнались про зміни, які відбуваються у навчанні зарубіжної літератури в 5 класах, про специфіку формульного оцінювання та розглянули практичні кейси застосування інтерактивних технологій на уроці.

По завершенню лекції Наталія Павлівна відповіла на запитання здобувачів: «Чи відрізняються діти, які навчались у початковій школі за програмою НУШ, від попередніх учнів п’ятих класів?», «У чому головна відмінність модельної програми від попередніх програм?», «Чи обов’язково ставити оцінки в п’ятому класі?» та інші. Здобувачі освіти висловили сподівання на продовження таких зустрічей та залишили декілька відгуків:

Дарина Базь: «Була цікава та інформативна лекція із дуже приємною атмосферою) Особисто я занотувала декілька нових вправ для 5 класу)».

Павло Чайка: «Про пані Наталію можна сказати, що це та людина яка на 100% знайшла себе і займається справою для якої була створена Творцем. Її вогонь не згас крізь роки, а навпаки почав набирати більших обертів.  Помітно як Вчитель горить своєю справою і готова запалювати інших. Дуже приємно і цікаво було її слухати».

Соломія Білик: «Було дуже приємно поспілкуватися з пані Наталією, як з надзвичайно позитивною та цікавою особистістю. Видно, що вона справді любить свою професію та « горить» нею. Особисто я почерпнула багато нових знань та інформації, яку буду використовувати на практиці у майбутньому».

Щиро вдячні старшому викладачеві кафедри германських мов і зарубіжної літератури Ользі Шаповал за запрошення!

Усі методичні матеріали до уроку зарубіжної літератури у 5 класі НУШ розміщені на сайті https://academia-pc.com.ua/podiyi/zarubizhna-literatura-5-klas

«Школа радості»: урок зарубіжної літератури в НУШ» : гостьова лекція Наталії Рудніцької