Під час моніторингу освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, які реалізує кафедра німецької мови, було проведено зустрічі із вчителями закладів загальної середньої освіти міста. Колеги високо оцінили підготовку студентів, які наразі проходять практику у школі, їх високий рівень мовної підготовки, вміння використовувати різні онлайн-застосунки (Mentimeter, Kahoot, Quizlet), працювати із підручниками, вдало планувати урок, комунікабельність та гнучкість тощо.

Наша випускниця Ольга Осадчук наразі працює вчителем німецької мови у ліцеї «Славутинка». Присутні були одностайні у думці, що значний обсяг годин практики, який представлений в навчальних планах бакалаврів і магістрів, має позитивний результат та сприяє ґрунтовній підготовці фахівців. Серед викликів, які наразі стоять перед досвідченими учителями і здобувачами освіти – це реалізація вимог НУШ, застосування нових технологій із урахуванням викликів дистанційного навчання та воєнного стану. Учителі висловили думку про доцільність залучення здобувачів освіти до вебінарів, тренінгів, які пропонуються для учителів німецької мови центром Goethe Institut в Україні, видавництвами Hueber і Лінгвіст, громадською організацією Deutsch kennt keine Grenzen та ін. Їх тематика зорієнтована на удосконалення різних аспектів мовної підготовки, а також організаторами пропонується цікавий методичний контент, творчий підхід до навчання німецької мови.

Щиро вдячні колегам за повсякчасну підтримку та співпрацю!

Моніторинг освітньо-професійних програм: зустрічі з учителями закладів загальної середньої освіти